KONST / Litografier / Färglitografi 10941382
*
nr 1094 1382
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), PT, Interiör, 1971, motivet: 77x58
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 mars 2017
kl 18:27:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 00:48:04
1
500 kr
5/3 11:09:04
2
150 kr
5/3 11:09:04
1
200 kr (Budbetjänt)
5/3 11:11:30
2
250 kr
5/3 11:11:30
1
300 kr (Budbetjänt)
6/3 15:55:35
2
350 kr
6/3 15:55:35
1
400 kr (Budbetjänt)
6/3 15:56:02
2
450 kr
6/3 15:56:02
1
500 kr (Budbetjänt)
6/3 17:50:18
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:54
*
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Evy Låås
nr 1094 1382
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), PT, Interiör, 1971, motivet: 77x58
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 00:48:04 | 1 | 500 kr |
5/3 11:09:04 | 2 | 150 kr |
5/3 11:09:04 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
5/3 11:11:30 | 2 | 250 kr |
5/3 11:11:30 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
6/3 15:55:35 | 2 | 350 kr |
6/3 15:55:35 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
6/3 15:56:02 | 2 | 450 kr |
6/3 15:56:02 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
6/3 17:50:18 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:54